Czy Polska będzie walczyć z kryptowalutami?

Czy Polska będzie walczyć z kryptowalutami?

Kryptowaluty są ciężkim tematem na całym świecie. Nie ma odpowiednich unormowań prawnych, które jasno definiowały by byt tego stosunkowo młodego produktu na rynkach finansowych świata. Szarego obywatela taki obrót sprawy cieszy. Ponieważ ma możliwość trzymania swojego dobytku w miejscu gdzie nie zagląda Państwo. Nie płaci podatków od kryptowalut, a same transakcje związane z zakupami czy wymianą, często są dużo tańsze

Kryptowaluta
Zarabianie przez internet,zarabianie pasywne a kryptowaluty.

niż w tradycyjnych bankach.  Po za tym wirtualne waluty coraz szybciej się rozwijają, co za tym idzie w dużym uproszczeniu ich wartość cały czas rośnie. Najpopularniejszą walutą zarazem największą jest Bitcoin. W tym momencie stał się tak popularny, że trudno by sobie wyobrazić, że rządy Państw świata wypowiedzą mu wojnę.

Jednak wydaje się że Polski rząd wcale nie wyklucza takiej możliwości. Krzysztof Pietraszkiewicz. Prezes Związku Banków Polskich nie wyklucza zakazania w Polsce kryptowalut.  W jednym z wywiadów powiedział:„Gdyby się okazało, że sytuacja idzie w złym kierunku i może doprowadzić do wielomilionowych strat naszych obywateli (…), należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem swoistego zakazu funkcjonowania tego typu instytucji na rynku finansowym, by nie narażać obywateli na straty.”
Sama wypowiedź mogłaby być odebrana jako incydent i nic nie znaczące zapowiedzi. Gdyby nie fakt , że KNF i NBP bardzo ostro wypowiada się o kryptowalutach i ryzyku płynących w inwestycjach. Na domiar złego portale informacyjne podały,że oddział banku BZ WBK zamknął konto klienta w związku z inwestycjami w Bitcoina. Zatem może plany rządu dotyczące uszczelniania systemu podatkowego mają objąć również kryptowaluty i już niedługo pojawi się pomysł by walczyć z walutą przyszłości.

Autor: Jarosław Siekielewski

Zobacz jak można więcej zarabiać,aż do niezależności finansowej. Ja to robię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *